Ciężkie chwile dla rodziny pacjenta Hospicjum Domowego

Są takie sytuacje w naszym życiu, kiedy jest nam tak bardzo ciężko, wydaje nam się że nie mamy już za co dziękować. Wiemy, że musimy poprosić o pomoc, bo sami sobie nie poradzimy z tą niewiadomą. Chorobą nieuleczalną. (O hospicjum olkusz)

Gdzie się zwrócić o pomoc?

Gdy zwracamy się do Hospicjum Domowego to mamy pewność, że to odpowiedni ludzie, którzy chcą pomagać i chcą być z nami w najtrudniejszym dla nas czasie. I to jest właśnie główny cel Hospicjum w Olkuszu. Jest to grupa kompetentnych osób w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie.

Naszą misją jest trwać przy chorym i jego rodzinie w trudnym czasie nieuleczalnej choroby. Będąc przy chorym na Jego ostatniej drodze i pozwalając im przebywać z rodziną we własnym domu. Sprawiamy, że czują się oni bezpieczniej.


Pracownicy Hospicjum Domowego Olkusz JANMED od ponad 10 lat towarzyszą chorym w ich przejściu na drugą stronę, wiemy, że ta sytuacja nie wpisuje się w żadne normy, reguły czy procedury. Wszystkie je należy znać i próbować zastosować. Jednak najważniejsze to pamiętać, że każdy chory, jego emocje, emocje bliskich – to otwarta książka, którą należy bardzo uważnie i ostrożnie czytać. Jest to trudne, ale zarazem ubogacające nas, ludzi.

Co można doświadczyć w Hospicjum Olkusz.

Trudne jest wtedy , gdy pytają co będzie i szukają w naszych oczach nadziei. Dobrze, gdy resztką sił uśmiechają się, pozwalając się przytulić, potrzymać za rękę. To trudne chwile dla nas wszystkich, chorego, rodziny i opiekujących się.

W Hospicjum Domowym JANMED w Olkuszu Bardzo pragniemy, by nasi chorzy nie utracili nadziei. Nasza pomoc w obliczu wielkiej niewiadomej, ma ofiarować pewność, że nie przestaną nigdy być traktowani z godnością człowieka sprzed diagnozy.

Chcemy Was, kochani obdarzyć rozmową, ciepłym słowem, uściskiem, telefonem, poradami i wsparciem. Byście czuli, że nie jesteście sami. By przez ten nieziemski ból, mieli pewność przeprowadzenia przez Dobrego Boga, który nigdy się nie myli, któremu nic nie wymyka się spod kontroli.
Po prostu kochać – w trudnej, nieprzewidywalnej codzienności.

Przyszłość

Bo pytań „dlaczego…” nie da się usunąć z serca. Przychodzi jednak chwila kiedy trzeba zapytać o sens tych zdażeń. W imię miłości, która nie zatrzymuje się na rozpaczy, ale patrzy w przyszłość i podejmuje nowe wyzwania. Bądźmy pod dobrymi skrzydłami.

Przeczytaj również inne posty

Rak płuc – objawy.

Wprowadzenie Rak płuc jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów na świecie. Wczesne wykrycie tej choroby jest kluczowe dla skutecznego leczenia i poprawy rokowań. Dlatego ważne

Czytaj więcej »

Jak dostać się do Hospicjum

  • Zakończenie leczenia przyczynowego
  • Skierowanie do Hospicjum od lekarza prowadzącego
  • Przesłanie formularza zgłoszeniowego

Wesprzyj działalność hospicjum

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Każdego dnia, zespół Hospicjum Domowego, przychodzi z pomocą do domów pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem i bezpieczeństwem – w domu.

Wsparcie możliwe dzięki serwisowi

Zgłoszenie pacjenta do Hospicjum Domowego

Wgraj skan skierowania papierowego lub przepisz kod skierowania ze skierowania elektronicznego. Oryginał skierowania papierowego należy przekazać lekarzowi podczas pierwszej wizyty.

Strona ta używa pliki cookies w celu usprawnienia dostępu do serwisu. W zakładce "RODO" zapisane są zasady przetwarzania oraz ochrony danych dostarczonych przez osoby w trakcie korzystania z naszych świadczeń. Kontynuacja oznacza akceptację naszej polityki prywatności. Więcej informacji: POLITYKA PRYWATNOŚCI oraz PLIKI COOKIES