Czy pacjent może zostać wypisany z hospicjum domowego?

Warto wiedzieć, że pacjenci przyjmowani do hospicjum domowego mogą mieć różne choroby kwalifikujące. W przypadku niektórych z nich, takich jak odleżyny (L89), leczenie w hospicjum domowym może prowadzić do poprawy stanu zdrowia i wyleczenia. Lekarz w hospicjum domowym może wypisać pacjenta jeśli pacjent osiągnie poprawę zdrowia.

Jakie czynniki wpływają na decyzję o wypisaniu z hospicjum domowego?

Pacjent może zostać wypisany z hospicjum domowego, gdy jego stan zdrowia się poprawi lub gdy potrzebuje innego rodzaju leczenia lub rehabilitacji. W przypadku pacjentów z chorobami nieuleczalnymi, decyzja o wypisaniu z hospicjum domowego zależy od stanu zdrowia i potrzeb pacjenta, a także od oceny specjalistów opieki hospicyjnej.

Kiedy pacjent może zostać wypisany z hospicjum domowego?

Lekarz prowadzący w hospicjum podejmuje decyzję o wypisaniu pacjenta z hospicjum domowego. Jeśli stan zdrowia pacjenta się poprawi lub pacjent zostanie skierowany do innej placówki medycznej. Tam będzie mógł kontynuować leczenie lub rehabilitację, wypisanie z hospicjum domowego będzie możliwe.

Przeczytaj również inne posty

Rak płuc – objawy.

Wprowadzenie Rak płuc jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów na świecie. Wczesne wykrycie tej choroby jest kluczowe dla skutecznego leczenia i poprawy rokowań. Dlatego ważne

Czytaj więcej »

Jak dostać się do Hospicjum

  • Zakończenie leczenia przyczynowego
  • Skierowanie do Hospicjum od lekarza prowadzącego
  • Przesłanie formularza zgłoszeniowego

Wesprzyj działalność hospicjum

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Każdego dnia, zespół Hospicjum Domowego, przychodzi z pomocą do domów pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem i bezpieczeństwem – w domu.

Wsparcie możliwe dzięki serwisowi

Zgłoszenie pacjenta do Hospicjum Domowego

Wgraj skan skierowania papierowego lub przepisz kod skierowania ze skierowania elektronicznego. Oryginał skierowania papierowego należy przekazać lekarzowi podczas pierwszej wizyty.

Strona ta używa pliki cookies w celu usprawnienia dostępu do serwisu. W zakładce "RODO" zapisane są zasady przetwarzania oraz ochrony danych dostarczonych przez osoby w trakcie korzystania z naszych świadczeń. Kontynuacja oznacza akceptację naszej polityki prywatności. Więcej informacji: POLITYKA PRYWATNOŚCI oraz PLIKI COOKIES