Hospicjum domowe: ile kosztuje i co dostanę?

Hospicjum domowe: ile kosztuje?

Wszystkie wizyty hospicyjne są nieodpłatne. Hospicjum domowe nie kosztuje nic, ponieważ otrzymuje na swoje usługi środki z NFZ. Za wszystkie wizyty zespołu medycznego hospicjum domowego koszty pokrywa NFZ. Pacjent ubezpieczony nie płaci za wizyty personelu medycznego.

Jakie Hospicjum świadczy świadczy usługi?

Również, całkowicie za darmo można skorzystać z wypożyczalni sprzętu medycznego. Hospicjum domowe bezpłatnie wypożycza dla swoich pacjentów : kule, laski , balkoniki, chodziki i wózki inwalidzkie oraz koncentratory tlenu. 

Specjalistyczny sprzęt wypożyczany jest choremu na zlecenie lekarza hospicyjnego, prowadzącego pacjenta.

Hospicjum domowe: świadczenia gwarantowane

Gwarantowane świadczenia przez Hospicjum Domowe obejmują:

  1. świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez lekarzy, 
  2. świadczenia opieki zdrowotnej udzielane przez pielęgniarki,
  3. leczenie bólu zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (drabina analgetyczna) 
  4. leczenie innych objawów somatycznych, 
  5. opiekę psychologiczną nad pacjentem i jego rodziną 
  6. rehabilitacje 
  7. zapobieganie powikłaniom

Hospicjum domowe: jak często chorego odwiedza lekarz?

Lekarz odwiedza chorego raz na 2 tygodnie lub częściej w razie potrzeby. Dostęp do świadczeń udzielanych przez lekarza i stały z nim kontakt trwa 24h/d w Hospicjum domowym.

Na czym polega działanie hospicjum domowego?

Działanie, opieka hospicjum domowego polega na tym, że opieka nad chorym odbywa się w domu chorego. Do domu chorego dojeżdża lekarz nie rzadziej niż 2 razy w miesiącu, pielęgniarka, nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu oraz w razie potrzeby również psycholog i rehabilitant. Porady lub wizyty ustalane są indywidualnie przez lekarza hospicjum domowego. Porady lekarskie w zależności od potrzeb, wizyty pielęgniarskie w zależności od potrzeb – całodobowy dostęp przez 7 dni.

Kto może skorzystać z hospicjum domowego?

Ze świadczeń Hospicjum domowego może skorzystać pacjent, który przedstawi skierowanie wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego oraz ma wskazania medyczne, a w szczególności fakt występowania jednostki chorobowej, nie rokującej nadziei na wyleczenie. 

Hospicjum domowe przyjmuje pacjentów po zakończonym leczeniu przyczynowym.

Przeczytaj również inne posty

Jak dostać się do Hospicjum

  • Zakończenie leczenia przyczynowego
  • Skierowanie do Hospicjum od lekarza prowadzącego
  • Przesłanie formularza zgłoszeniowego

Wesprzyj działalność hospicjum

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Każdego dnia, zespół Hospicjum Domowego, przychodzi z pomocą do domów pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem i bezpieczeństwem – w domu.

Wsparcie możliwe dzięki serwisowi

Zgłoszenie pacjenta do Hospicjum Domowego

Wgraj skan skierowania papierowego lub przepisz kod skierowania ze skierowania elektronicznego. Oryginał skierowania papierowego należy przekazać lekarzowi podczas pierwszej wizyty.

Strona ta używa pliki cookies w celu usprawnienia dostępu do serwisu. W zakładce "RODO" zapisane są zasady przetwarzania oraz ochrony danych dostarczonych przez osoby w trakcie korzystania z naszych świadczeń. Kontynuacja oznacza akceptację naszej polityki prywatności. Więcej informacji: POLITYKA PRYWATNOŚCI oraz PLIKI COOKIES