Hospicjum Domowe – Instrukcja Obsługi

Opieka w Hospicjum, lub może dokładniej, współpraca z Hospicjum Domowym ma sens, kiedy chory i rodzina rozumieją filozofię działania Hospicjum.

Opieka w Hospicjum Domowym, lub może dokładniej, współpraca z hospicjum ma sens, kiedy chory i rodzina rozumieją filozofię działania takich placówek jak Hospicjum Domowe. Podejście do życia i do śmierci człowieka. Tak, nie tylko do życia i zdrowia, ale – a nawet przede wszystkim – do choroby i ewentualnej śmierci.

Kiedy zdecydować się na Hospicjum Domowe

W Hospicjum opiekujemy się pacjentami, u których medycyna szpitalna wyczerpała swoje możliwości. Są to chorzy, dla których nie ma pozytywnych rokowań. Jedyną godną drogą, pozwalającą im żyć bez bólu , to opieka paliatywna w domu, z najbliższą rodziną. W otoczeniu miłości i akceptacji, a nie walki, szarpania i dążenia za wszelką cenę do podtrzymania życia. Kiedy już wiemy, że życie człowieka dobiega końca.
Człowiek i jego życie ma godność, a w przypadku ciężkich, nieuleczalnych chorób, człowiekowi należy pozwolić godnie odejść. Większość z nas chyba tego nie rozumie i walczy uporczywie z myślą o tym, że każdy człowiek musi kiedyś odejść.

Rola Hospicjum Domowego

Rola Hospicjum polega na pomocy w jak najspokojniejszym i na ile się da ”normalnym” życiu. Jeśli chcemy takiej opieki, aby ktoś z Zespołu Hospicjum Domowego w Olkuszu przyjechał do domu i nauczył jak
zaklimatyzować się w „normalnym”, codziennym życiu, by chory miał jak największy komfort życia, to należy zgłosić (np. telefonicznie) chorego. Jednocześnie uzyskamy profesjonalne informacje na nurtujące pytania. Po rozmowie telefonicznej będziemy mogli oczekiwać pierwszej wizyty lekarza. Ten zakwalifikuje pacjenta do opieki w Hospicjum Domowym na podstawie dotychczasowej dokumentacji medycznej i stanu zdrowia.

Hospicjum Domowe – jak to działa?

W zakres głównych obowiązków Hospicjum Domowego należą:

1. Wizyta domowa lekarza w zależności od potrzeby, nie mniej niż 2 razy w miesiącu.

2. Wizyta pielęgniarki zazwyczaj 2 razy w tygodniu ( jeśli są kroplówki, wstrzyknięcia – częstość wizyt ustalana w zależności od potrzeby).

3. Po ustaleniu z lekarzem odbywają się również wizyty domowe psychologa i rehabilitanta.

Dodatkowe korzyści

Pacjenci objęci opieką Hospicjum Domowego w Olkuszu mogą nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt:
– kule,
-laski,
-balkoniki,
-chodziki,
-wózki inwalidzkie

oraz po zleceniu lekarskim:
-koncentratory tlenu,
-pompy infuzyjne,
-inhalatory.

Kontakt do Hospicjum Domowego JANMED

Telefon do całodobowej dyspozycji pacjentów: 698-887-816. Każdy pacjent po objęciu opieką przez Hospicjum Domowe w Olkuszu otrzymuje numer telefonu do pielęgniarki oraz lekarza udzielającego świadczeń.

Personel Hospicjum jest do Państwa dyspozycji. W razie jakichkolwiek pytań proszę dźwonić, pomożemy.

Niezbędne dokumenty

Dokumenty niezbędne do objęcia opieką paliatywną to:

1. Skierowanie od lekarza onkologa lub lekarza rodzinnego lub lekarza
Domowej Opieki Paliatywnej (Hospicjum Domowego)
2. Wypisy ze szpitala potwierdzające chorobę i dotychczasowe leczenie.
3. Dowód osobisty.
4. Dokument potwierdzający ubezpieczenie, np. legitymacja rencisty – emeryta.

Przeczytaj również inne posty

Rak płuc – objawy.

Wprowadzenie Rak płuc jest jednym z najczęściej diagnozowanych nowotworów na świecie. Wczesne wykrycie tej choroby jest kluczowe dla skutecznego leczenia i poprawy rokowań. Dlatego ważne

Czytaj więcej »

Jak dostać się do Hospicjum

  • Zakończenie leczenia przyczynowego
  • Skierowanie do Hospicjum od lekarza prowadzącego
  • Przesłanie formularza zgłoszeniowego

Wesprzyj działalność hospicjum

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Każdego dnia, zespół Hospicjum Domowego, przychodzi z pomocą do domów pacjentów. Dla nas ważne jest, aby mogli pozostać w miejscu, które kojarzy się każdemu z nas ze spokojem i bezpieczeństwem – w domu.

Wsparcie możliwe dzięki serwisowi

Zgłoszenie pacjenta do Hospicjum Domowego

Wgraj skan skierowania papierowego lub przepisz kod skierowania ze skierowania elektronicznego. Oryginał skierowania papierowego należy przekazać lekarzowi podczas pierwszej wizyty.

Strona ta używa pliki cookies w celu usprawnienia dostępu do serwisu. W zakładce "RODO" zapisane są zasady przetwarzania oraz ochrony danych dostarczonych przez osoby w trakcie korzystania z naszych świadczeń. Kontynuacja oznacza akceptację naszej polityki prywatności. Więcej informacji: POLITYKA PRYWATNOŚCI oraz PLIKI COOKIES